Özel ders, öğrencilerin konuyu derinlemesine öğrenmesi için ideal bir yoldur. Konuyu öğrenmek, temel oluşturmak tüm eğitim hayatında başarı getirir. Bire bir ders almak akademik başarıyla birlikte aynı zamanda öğrenciye bire bir rehberlik hizmetini getirir.

 

     Sınıf ortamında tek bir hocanın tüm çocuklarla özel olarak ilgilenmesi, anlamasını sağlaması çok zordur. Özel dersler bu aşamada çocukların eğitim kalitesini yükseltir. Çocuklar okulda diğer çocukların başarısından dolayı kendilerinde eksiklikler görebilmektedir. Bu nedenle de başaramayacağım korkusu ile derse katılım da oldukça azdır ancak özel ders sayesinde çocukların derse katılım oranları artırılmakta ve çocuklar, çok daha verimli bir şekilde okul hayatlarına devam etmektedir. Kalabalık sınıf ortamı her çocuk için ideal bir eğitim alanı değildir. Çocuklar çekingenlik gösterebilir, algılama sorunu yaşayabilir, dikkat dağınıklığı ile karşı karşıya gelebilir. Anlatılan konuya odaklanamamak, bir türlü istenilen dikkat yoğunluğunu sağlayamamak çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bire bir ders alan çocuklar bu anlamda şanslı çünkü odaklanma problemini zamanla yenmeyi öğrenirler.

     Özel ders alan çocuklar okul gibi sıkı kurallar çerçevesinde eğitim desteği almaz. Bu nedenle okul yorgunluğunun atıldığı, zihnin çalışmaya hazır olduğu saatler düşünerek ders programı hazırlıyorum. Ders içeriğini ise okula ve hazırlanılan sınava göre düzenliyorum.Hatta dikkat problemi olan çocuklar için daha farklı yöntemler de uygulamaktayım.

     Ebeveynler ile görüşmeler sağlıyor ve öğrencinin gelişimiyle ilgili sürekli bilgilendirme yapıyorum. Böylece öğretmen- veli iş birliğiyle öğrenci başarıyı yakalıyor.

 Bire Bir Ders

©2020 By KIZILTAN